Červené vína

Stáva sa vám, že keď navštívite obchod s vínom, neviete sa rozhodnúť, či siahnuť po bielom víne alebo vaše chuťové bunky lepšie uspokojí víno červené? Možno ste už počuli o tom, že červené víno má pozitívne účinky na naše zdravie. Dokonca vedecky dokázané. Červené víno a jeho obsah teda nepozdvihnú len vašu dobrú náladu.

Silné antioxidanty pri striedmom poháriku denne zvýšia hladinu toho “dobrého” cholesterolu a zabraňujú rastu rakovinových buniek. Kvalitná vinotéka či ochutnávka vína môžu byť prvým krokom, aby ste našli to najlepšie červené víno, ktoré vás chytí za srdce. A to doslovne.

Vo vinárstve Promitor Vinorum vám ponúkame legendárny Cabernet Savignon či Merle Petite – odrodu svetoznámeho Merlotu, vďaka ktorým môžete začať svoju cestu hľadaním kvalitného červeného vína. Na Slovensku. Postačí len podvihnúť poháre na víno a na vlastnej koži zistiť, čo spája na prvý pohľad nezlúčiteľné témy – červené víno a zdravie.

Pinot Noir 2015

Víno dozrievalo v barikových sudoch 18 mesiacov. Má typickú svetlomalinovú farbu a patrí k chuťovo plnším vínam so stredným telom. Vo vôni dominujú maliny a červené ovocie, v chuti je jemne korenisté. Najlepšie sa hodí k jedlám z červeného mäsa, k divine, a k syrom s ušľachtilou plesňou.

Merle Petite (Merlot) 2014

Merle Petite (drozdíček) je alternatívny názov svetoznámej odrody Merlot, ktorú “drozdíky” s radosťou konzumujú. Je to víno granátovej farby, s korenistými tónmi francúzskeho dubu, ktoré sú sprevádzané vôňou zrelých čerešní a kompótu. Doporučujeme k jedlám z tmavšieho mäsa a k syrom typu camembert.

Merle Petite (Merlot) 2015

Víno dozrievalo v barikových sudoch až 18 mesiacov, je rubínovej farby, chuťovo stredne plné, korenisté, s výraznou vôňou čiernych ríbezlí, ktorá je sprevádzaná s jemnými vanilkovými tónmi francúzskeho dubu. Doporučujeme k jedlám z hovädzieho mäsa, k divine, a k syrom s ušľachtilou plesňou.