Naša filozofia a náš tím

Či už vám pohľad padne na naše najlepšie červené víno, vyhľadávané biele suché víno alebo lahodné ružové víno, v našej ponuke vín nájdete to najlepšie, čo vinice z južnoslovenskej oblasti dokážu ponúknuť.

VINÁRI - Špičkové regionálne vína priamo z rúk profesionálov

Úrodná ílovito-hlinitá pôda, černozem, bohatá na dostatok živín poskytuje vynikajúcu lokalitu aj pre pestovanie viniča, ktorú premieňame na tento pre nás tak ctený šľachetný nápoj  – pravé kvalitné víno. Vo vinárstve Promitor Vinorum víno nevyrábame, ale tvoríme ich.

Svoje miesto na výslnie slovenského vinárstva si chceme vydláždiť poctivo a s vášňou, ktorú vkladáme do našich vín. Pozdvihnúť kultúru vína v galantskom regióne a dokázať, že i dostupné slovenské vína môžu zanechať dojem.

A napokon v každom, kto ich ochutná, vzbudiť záujem o ďalší osviežujúci hlt tohto vzácneho moku.

István Matusek

István Matusek
vinár, majiteľ

Vzťah k vínu som zdedil po otcovi a veľmi rýchlo som si uvedomil, že akú obrovskú moc má v sebe. Víno nás všetkých spája, je to mystický a tajomný nápoj premenenia, ktorý nás sprevádza od začiatku dejiny ľudstva. Má v sebe okrem pravdy aj krásu tisíce chutí a spôsobuje pocit šťastia. Fascinuje ma cesta hľadania extravagantného vína, ktoré je vzácne a komplexné, pre mňa dokonalé. Možno táto cesta nebude mať konca, ale už putovanie po nej je dobrodružstvom pre celú rodinu. Viem, že je ťažkou úlohou prelomiť povedomie ľudí, že aj v Galante je možné vytvoriť niečo výnimočné, ale verím, že sa nám to raz podarí.

Ľudovít Duray

Ľudovít Duray
majiteľ

Nikdy som neveril, že sa dostaneme tak ďaleko za taký krátky čas. Ľudia, ktorí nás dobre poznajú, vedia že to ale nebola ľahká cesta, ale vytrvale sme pokladali tehlu za tehlou. Teraz mám dobrý pocit z toho, že aj galantské vína oslovujú ľudí, že sa im to páči a že sa nám vôbec podarilo zdielať s nimi tento zážitok. Veď z malej rodinnej pivnice vôbec nebolo jednoduché postaviť sa a zobrať na plecia reprezentáciu tohto regiónu. Toto je vlastne našou spoločenskou úlohou aj cieľom, pristupujeme k tomu zodpovedne a úprimne, a je dobré vidieť, že si to ľudia tohto regiónu aj cenia.

Éva Matusek

Éva Matusek
organizátor

K vínu patrí aj určitá kultúra, a mojou úlohou je zabezpečiť práve také zázemie k predaju vína, na ktoré sa ľahko nezabudne. Samozrejme aj víno musí byť dobré, lebo len dobré víno obveseľuje srdce človeka. Ale pre mňa je dôležité aj to, aby ľudia, ktorí nás navštívia si zapamätali značku Promitor Vinorum. Pre mňa je potešenie, keď vidím úsmev na ich tvári, že mali z nášho vína dobrý pocit, a prostredie im tiež spôsobilo zvláštne a príjemné chvíle. Je totiž dôležité, aby sa aj vrátili.

František Mikle

František Mikle
technológ

7 rokov som pracoval v Taliansku u jedného vinohradníka, ktorý vlastnil 100 ha vinice a robil vína len pre svoju potrebu. Zažil som aj obrovský boom jeho vinárstva, keď vlastnú pivnicu vyrástol a vydal sa na cestu tvorby vlastnej značky so špičkovou vinárskou technológiou. Odchádzal som od neho vtedy, keď už dokázal spracovať celú svoju úrodu na víno. Teraz zažívam niečo podobné tu, a je to veľmi povzbudzujúce, že ideme po stopách vo svete dobre známych vinárov. Cítim vytrvalosť a optimizmus svojich kolegov, a vidím ako pribúdajú aj medaile z medzinárodných súťaží. Je to zrkadlo našej precíznej práce.