Ružové vína

Ak ste vyznávačom zlatej strednej cesty, ružové víno je pre vás tým pravým dôvodom, prečo navštíviť najbližšiu ochutnávku vín alebo obchod s vínom. Vo vinárstve Promitor Vinorum ponúkame našim zákazníkom prierez z ponuky ružových vín.

Na čele s vyhľadávaným Cabernet Sauvignon rosé si môžete vychutnať ružové víno, ktoré ako sa vraví, prichádza na svet ako víno červené a prežíva život ako biele víno. I napriek tomu, že sa vyrába z hrozna s tmavými bobuľami, zachováva si sviežosť a ľahkosť, akú ste možno dosiaľ u vína postrádali. Hoci si mnoho laikov myslí, že ružové víno vzniká zmiešaním bieleho a červeného vína, to pravé tajomstvo sa ukrýva v krátkom luhovaní šupiek. Hľadáte jedinečnú kombináciu chutí a vôní pre horúce letné dni či večery?

Rada nad zlato znie – naplňte svoje poháre lahodným mokom, ktorý ponúkajú slovenské ružové vína.

Cabernet Sauvignon rosé 2016

Víno lososovej farby, stredne plné s výrazne ovocným charakterom, chuťovo šťavnaté, pripomínajúce lesné plody a jahody, ktoré sú sprevádzané sviežimi kyselinami a dlhou dochuťou. Je to víno horúcich letných večerov. Dobre chladené je možno párovať takmer s každým jedlom.

Cabernet Sauvignon rosé 2017

Víno lososovej farby, stredne plné s výrazne ovocným charakterom, churovo šťavnaté, pripomínajúce lesné plody a jahody, ktoré sá prevádzané sviežimi kyselinami a dlhoc Qochuťou. Je to víno horúcich letných večerov. Dobre chladené je možno párovať takmer s každým jedlom.

 
 

Pinot Noir 2017 rosé

Víno lososovej farby, s výrazne ovocným charakterom a stredným telom, chuťovo šťavnaté, pripomínajúce zrelé jahody, maliny, ktoré sú obklopené sviežou a harmonickou štruktúrou. Je to víno horúcich večerov. Dobre chladené je možno párovať takmer s každým jedlom.

 
 

Merle Petite rosé 2017

Víno lososovej farby, s výrazne ovocným charakterom, chuťovo šťavnaté pripomínajúce lesné jahody, ktoré sú sprevádzané sviežimi kyselinami a harmonickou štruktúrou. Je to víno horúcich letných večerov. Dobre chladené je možno párovať takmer s každým jedlom.